San Marcos Mercury | Local News from San Marcos and Hays County, Texas
Email Email | Print Print --

March 31st, 2010
Season opens at Thunderhill Raceway

STAFF REPORT

KYLE — Following are the results from the season opener at Thunderhill Raceway on March 27.

Grand Stocks: 1. Marcia Moore, Cedar Creek, 25 laps; 2. Mark Duke, Dale, 25 laps; 3. Matt Hodge, Kyle, 25 laps; 4. Brandon Gaither, LaVernia, 25 laps; 5. Scott Nester, 24 laps; 6. Mark Rahn, San Antonio, 22 laps; 7. Kenneth Bravenec, New Braunfels, 21 laps; 8. Mike Farish, San Antonio, TX. 18 laps; 9. Art Ganss, Driftwood, 4 laps.

Mini Stocks: 1. Brandon Spreen, Boerne, 15 laps;  2. Trece Vivencio, San Antonio, 15 laps; 3. Bobby Chaffee, New Braunfels, 15 laps; 4. Eric Robbins, Jr,. Red Rock, 15 laps; 5.  Kris Wilson, Austin, 15 laps; 6. Andrew Woolf, San Antonio, 15 laps; 7. Daniel Kidd, 15 laps; 8. Blake Duke, Dale, 14 laps; 9. Taylor Wright San Antonio, DNS.

ASA A-Line Super Stocks: 1. Brandon Leonard, Austin, 30 laps; 2. Matt Banker, Austin, 30 laps; 3. Tracy Tschoerner, Taylor, 30 laps; 4. Jim Teague, Paige, 30 laps; 5. Brent Reeves, Converse, 30 laps; 6. Bobby LaFont, Volente, 30 laps; 7. Chris Birmingham, Leander, 30 laps; 8. Clint LaFont, Volente, 30 laps; 9. Mason Teague, Paige, 27 laps; 10. Mickey McKim, Manchaca, 20 laps.

Thunder Stocks: 1. Joey Tschoerner, Bartlett, 25 laps; 2. Aaron Brungot, Cedar Park, 25 laps; 3. Del Harris, Huntsville, 25 laps; 4. Bobby Hansen, Kyle, 24 laps; 5. Nick Cole, Lockhart, 18 laps; 6. Nathan Robbins, Bastrop, 17 laps.

Texas Pro Sedans: 1. Tom Johnson, Kingsland, 35 laps; 2. Bill LaBarge, Bryan, 35 laps; 3. Mike Merrell, Kingsland, 34 laps; 4. Mike Knotts, Frankfurt, Germany, 33 laps; 5. Jason Krueger, Seguin, 33 laps; 6. Al Bushong, Yorktown, 33 laps; 7. Harry Osburn, Jr., San Antonio; 8. Bobby Burrows, Yorktown, 30 laps; 9. Tory Christopher, Universal City, 22 laps; 10. J.J. Osburn III, Converse, 21 laps.

Sport Mods: 1. Don Painter, Buda, 15 laps; 2. Shawn Paul Lehman, Manchaca, 15 laps; 3.  Lyndon Kirk, Austin, 15 laps.

TSRS Allison Legacy Feature: 1. Cole Runco, Spring Branch, 25 laps; 2. Wyatt Dallenbach, Spring Branch, 25 laps; 3. James Huff, Tomball, 25 laps; 4. Charles Aikin, Round Rock, 25 laps; 5. Collin Alexander, San Antonio, 25 laps; 6. Lauren Runco, Spring Branch, 25 laps; 7. Jake Wright, Shenandoah, 23 laps; 8. Matt Yevcak Kyle, 9 laps.

TSRS Late Models Feature: 1. Robert Barker, Boerne, 30 laps; 2. Bobby Teer, Jr. Comfort, 30 laps; 3. Larry Bendele, Adkins, 30 laps; 4. Cory Roper, Baytown, 29 laps; 5. Cody IItis, 29 laps; 6. Mike Reininger, San Antonio, 29 laps; 7. Jeff O’Neill, Round Rock, 28 laps.

Email Email | Print Print

--

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

:)